ODPYLACZE CYKLONOWE

CYKLON S.C.

CYKLONY PRZEMYSŁOWE

Wysoka sprawność odpylania, możliwość pracy w wysokiej temperaturze i wysokim ciśnieniu, niskie koszty eksploatacyjne i łatwa obsługa - to tylko niektóre z zalet, jakie mają cyklony przemysłowe. Odpylacze cyklonowe o wysokiej skuteczności usuwania zanieczyszczeń z powietrza są powszechnie stosowane w przemyśle drzewnym, meblarskim, czy w tartakach. Sprawdź efektywne cyklony przemysłowe dopasowane do specyfiki swojej firmy w ofercie firmy Cyklon S.C. - nazwa zobowiązuje, cyklony przemysłowe to nasza specjalność!

CYKLONY ODPYLAJĄCE - CZYM SĄ?

Odpylacz cyklonowy (separator) to urządzenie służące do usuwania suchych cząstek pyłu z gazów za pomocą siły odśrodkowej. Cyklony mogą być stosowane jako samodzielne urządzenia odpylające lub pełnić rolę wstępnego odpylacza w instalacji, gdzie zasadnicze odpylanie odbywa się w filtrze workowym, patronowym. Optymalna skuteczność odpylania jest osiągana dla cząstek o średnicy >10 μm. Jej wzrost jest proporcjonalny do wielkości cząstek pyłu oraz do wzrostu natężenia przepływającego gazu. Średni wskaźnik skuteczności cyklonów to 60-90%.

CYKLONY PRZEMYSŁOWE - JAK DZIAŁAJĄ, ZASTOSOWANIE

Cyklony przemysłowe są wykorzystywane w procesach suchego oraz mokrego odpylania. Odpylacz cyklonowy jest najczęściej spotykanym rozwiązaniem wykorzystującym działanie siły odśrodkowej. Zasada działania cyklonów przemysłowych opiera się na wprowadzeniu strumienia zanieczyszczonego pyłem gazu w ruch wirowy i odrzuceniu pyłu w kierunku ścianek urządzenia za pomocą oddziaływania siły odśrodkowej. Wskutek uderzenia o ścianki cyklonu, cząstki pyłu wytracają energię i opadają na dno zbiornika. Cyklony przemysłowe mogą występować jako pojedyncze urządzenia lub tzw. multicyklony (baterie cyklonów), czyli zespół połączonych ze sobą jednostek.
Co ważne, wielkość instalacji można zmieniać w przypadku zwiększenia potrzeb, a sama inwestycja może być rozłożona na kilka etapów. Zastosowanie cyklonów przemysłowych jest szerokie. Ponieważ są to urządzenia o niskim koszcie instalacji i eksploatacji oraz wymiernych korzyściach zdrowotnych, wpływie na bezpieczeństwo i wydajność, to są chętnie instalowane, m.in.:
  • w tartakach do odpylania powietrza;
  • w stolarniach przy stanowiskach do cięcia płyt;
  • w miejscach, gdzie znajduje się dużo trocin i wiórów;
  • do wstępnego odpylania od urządzeń do szlifowania na sucho.

CYKLONY PRZEMYSŁOWE - KORZYŚCI

Główną korzyścią stosowania odpylaczy cyklonowych w zakładach produkcyjnych i warsztatach jest poprawa bezpieczeństwa osób, ochrona zdrowia przed takimi chorobami jak pylica płucna oraz poprawa wydajności procesów. Oprócz nich można wskazać następujące zalety:
  • niski koszt inwestycji oraz eksploatacji;
  • wysoka skuteczność działania;
  • bezawaryjna praca;
  • brak części ruchomych, które mogłyby się zepsuć;
  • prosta obsługa;
  • możliwość pracy z bardzo dużymi przepływami.
Inwestycja w cyklony odpylające bardzo szybko się zwraca, jeśli instalacja została prawidłowo wykonana.

CYKLONY PRZEMYSŁOWE - ODPYLACZE DLA TWOJEJ FIRMY

Pomagamy zadbać o to, aby pracownicy zakładów produkcyjnych mogli oddychać czystym powietrzem. Nasze szerokie doświadczenie umożliwia doradztwo oraz kompleksową realizację - projektowanie, obliczanie wydajności, wykonanie, montaż i serwis. Na współpracę z nami zdecydowało się wiele firm z kraju oraz zagranicy, nasze realizację cieszą się dobrą opinią, my z kolei gwarantujemy indywidualne podejście oraz korzystne ceny usług.
Zapytaj o rozwiązania, które sprawdzą się w Twoim przedsiębiorstwie.

Firma CYKLON S.C. nieustannie przykłada uwagę do rozwiązywania problemów z zapyleniem występujących w Państwa zakładach produkcyjnych, montując skuteczne urządzenia filtracyjne o niezwykle trwałej konstrukcji i dokładnie wyliczonego zapotrzebowania powietrza, aby zapewnić skuteczność produktów na najwyższym poziomie

CYKLON S.C.

Odpylacze przemysłowe,
instalacje odpylania

ul. Miła 4
20-104 Lublin
NIP: 9462664561
REGON: 365980659
Czyste powietrze dla Twojego biznesu

MASZ PYTANIA?

Projekty i ustalenia techniczne

Napisz na: kamil@cyklonsc.pl
lub zadzwoń: (+48) 506 556 628

Zamówienia i realizacje

Napisz na: sylwia@cyklonsc.pl
lub zadzwoń: (+48) 573 172 250

TOP